MIKULÁŠSKÁ JÍZDA TRAMVAJÍ – NÁKUP JÍZDENEK

Vážení rodiče, ve čtvrtek 5. prosince 2019 v odpoledních až podvečerních hodinách Vám a Vašim dětem nabízíme mikulášskou jízdu historickou tramvají po ulicích vánoční Ostravy. Tramvaj bude vyjíždět ze zastávky Hulváky, trasa povede na Hlavní nádraží a bude končit opět na zastávce Hulváky.

Budeme mít k dispozici dva tramvajové vozy. Tramvaj bude vyzdobena vánočními světýlky, společně si zazpíváme, Mikuláš s andělem odmění děti drobnými dárečky. Navodíme si příjemnou předvánoční atmosféru a strávíte hezké společné chvilky se svými dětmi.

Mikulášská jízdenka pro dospělé bude stát 50,- Kč a 20,- Kč pro dítě. Peníze budou použity na zakoupení odměn a platbu za pronájem tramvaje. Jízdenkou se prokážete při nástupu do mikulášského vozu.

Od pondělí 11. 11. 2019 prodáváme jízdenky přihlášeným rodičům s dětmi ve všech třídách. Po jejich vyzvednutí se zapište do seznamu jízd, který bude od pondělí umístěn na červené nástěnce dole u hlavního vchodu do třídy Kočička.

Nákup jízdenek a zápis jízdy proveďte, prosím, nejpozději do 22. 11. 2019.

Těšíme se na krásný předvánoční zážitek!

Kolektiv mateřské školy


 

VÁNOCE NA DĚDINĚ – Výlet do Rožnova pod Radhoštěm

V úterý 10. prosince 2019 pojedou PŘIHLÁŠENÉ PŘEDŠKOLNÍ (nejstarší) děti třídy Hříbek a Sluníčko na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde se zúčastní vzdělávacího programu „Vánoce na dědině“ ve Valašském muzeu v přírodě. Procházka Valašskou dědinou nás nejen naladí na dobu přicházejících Vánoc, ale také poznáme zvyky, tradice a kouzlo Vánoc v dobách minulých.

Vzhledem k omezenému počtu dětí, které se mohou programu zúčastnit, jsme nuceni udělat zápisovou tabulku dětí – 15 míst je pro třídu Hříbek a 15 pro třídu Sluníčko. Ostatní zapsané děti budou vedeny jako náhradníci pro případ onemocnění některého z přihlášených dětí. Zápisová tabulka bude k dispozici v šatnách dětí uvedených tříd od pondělí 4. 11. 2019 od 6:00 hodin.

Odchod z MŠ v 6:15 hodin. Návrat kolem 11:30 hodin.

Předpokládaná platba za vstupné a autobus je 190,- Kč.

Platba bude v hotovosti učitelům ve třídě do 29. 11. 2019.

Dětem dejte teplé oblečení a vhodnou obuv dále batůžek a do něj pití 0,5 litru, kelímek a můžete i malý oplatek. Svačinku dostanou děti do batůžku z MŠ. Teplý čaj ponesou učitelé.


 

Informace pro rodiče dětí, přihlášených na týdenní lyžařský kurz na Skalce. Rezervaci a platbu proveďte dle pokynů v přiloženém letáčku. V případě nejasností oslovte učitele ve třídě.

Odkaz na přihlašovací stránku – http://kurzy.skalkaostrava.com/skoly-a-skolky/nabidka-skoly-skolky/


 

STRÁNKA MŠ NA FACEBOOKU

Vážení rodiče, naše mateřská škola má vlastní oficiální stránku na Facebooku. Průběžně na ni jsou přidávány informace, týkající se akcí a chodu MŠ. Stránku si můžete přidat do oblíbených tlačítkem „Tohle se mi líbí“ a pak budete vždy upozorněni na přidání nové aktuality. Věříme, že po vzoru jiných škol, organizací, úřadů a měst se tímto krokem zlepší vzájemná komunikace mezi mateřskou školou, učiteli a rodiči.

facebook.com/mslechowiczova

 

PROJEKT PAPÍR ZA PAPÍR

Vážení rodiče, naše mateřská škola je zapojena do projektu Papír za papír.

Co to pro nás (Vás) znamená:

1.) Můžete sbírat letáky, noviny, časopisy, katalogy, kancelářský papír z Vaší domácnosti.

2.) Kdykoliv jej můžete donést do kontejneru u mateřské školy – modrý kontejner je umístěn u zadního vchodu do školní jídelny a označen logem projektu Papír za papír (ne kontejner společnosti OZO).

3.) Smysl projektu – za určité množství starého papíru obdrží mateřská škola produkty z recyklovaného papíru dle vlastního výběru (kreslicí kartony, papíry do tiskárny, sešity,…).

Za Vaši účast moc děkují děti a kolektiv mateřské školy!