INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče, milé děti, už se nám po Vás začíná stýskat a rozhodli jsme, že Vám připomeneme školku. V průběhu příštího týdne bychom chtěli spustit na našich internetových stránkách oddíl „UČITELÉ DĚTEM“, kde budeme přidávat různé náměty a inspirace, které se svými dětmi můžete doma realizovat. Dětem třídy Sluníčko, Hříbek a Kočička, kde probíhá bilingvní výuka angličtiny, budou také zpřístupněna videa v podání rodilé mluvčí Sharlene Nedbálkové. Zatím řešíme technické zajištění. Věříme, že prostřednictvím těchto aktivit, Vám alespoň trochu přispějeme k dobré náladě u Vás doma.

Mějte se dobře!

Kolektiv mateřské školy

 
 

PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Vážení rodiče, od středy 18. 3. 2020 je rozhodnutím ředitelky, se souhlasem zřizovatele, z preventivních důvodů, mateřská škola uzavřena až do odvolání. Po dobu přerušení provozu MŠ jsou děti ze stravy automaticky odhlášeny.

Usnesení MOb MOaP o přerušení provozu MŠ

Sledujte internetové stránky naší mateřské školy a Facebook mateřské školy, kde budou informace dle potřeby průběžně doplňovány.

V ředitelně (venkovní vchod z atria) si můžete vyzvednout potvrzení pro zaměstnavatele k žádosti o ošetřovné na dítě, vyzvednutí je možné, po telefonické domluvě (602 412 528), vždy následující pracovní den.

V souvislosti s omezením a přerušením provozu mateřské školy, rozhodla ředitelka MŠ v souladu s vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění, o snížení úplaty za předškolní vzdělávání v měsíci březnu 2020.

Kalkulace úplaty při omezení a přerušení provozu MŠ v měsíci březnu 2020

Mgr. Šárka Králová, ředitelka MŠ

 
 

INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče, ve čtvrtek 19. 3. 2020 jsme spustili systém informování rodičů prostřednictvím SMS zpráv. Všechny důležité informace v souvislosti s provozem mateřské školy dostanete touto cestou. Sledujte ale také naše internetové stránky a Facebook mateřské školy.

Mgr. Šárka Králová, ředitelka MŠ

 

INFORMACE K PŘÍPRAVĚ VÝSTAVKY RETRO HRAČEK A DOBOVÝCH FOTOGRAFIÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY I OKOLÍ

Vážení rodiče, ráda bych Vás seznámila s událostí, která proběhne v pátek 5. června 2020 od 15:00 hodin a je pro nás natolik významná, že ji připravujeme již od měsíce ledna letošního roku. V uvedený den oslavíme 40. narozeniny naší mateřské školy. Připravujeme jubilejní zahradní slavnost. Mateřská škola zahájila svou činnost 1. 9. 1980. Program by měl připomenout 40 let jejího trvání. Plánujeme připravit výstavku retro hraček a dobových fotografií, které zobrazují místo mateřské školy.

Prosím Vás o spolupráci při sběru zajímavých exemplářů, které rádi v rámci akce vystavíme. Kdo máte u svých prarodičů nebo doma hračky, typické pro 80. léta nebo i ze starší doby, prosím o jejich zapůjčení.

Fotografie budeme shromažďovat v jednotlivých třídách. Možnost zapůjčení hračky nahlaste, prosím, učitelům ve třídě.

Předání hraček pro potřeby výstavy bychom realizovali od 30. 4. do 15. 5. 2020. Stačí, když věc označíte štítkem se jménem a příjmením dítěte a popřípadě rokem, kdy byla pořízena a poté předáte ve třídě, do které Vaše dítě dochází. O zapůjčených věcech provedeme záznam.

Naši předškoláci o své pasování samozřejmě nepřijdou. Akci spojenou s vypouštěním balónků a loučením s mateřskou školou budeme pořádat v pátek 12. června 2020 od 15:30 hodin.

Věříme, že se nám obě naše akce vydaří. Zatím prosím, projděte místa, kde máte poklady z Vašeho dětství nebo dětství Vaši rodičů a prarodičů. Termíny, kdy budeme věci shromažďovat, jsou následující:

Dobové fotografie                                             od 2. 3. do 31. 3. 2020

Nahlášení možnosti zapůjčení hraček            od 2. 3. do 31. 3. 2020

Zápůjčky retro hraček                                       od 30. 4. do 15. 5. 2020

Děkuji Vám za pomoc a spolupráci. Věřím, že naší výstavkou potěšíme nejen Vaše děti, ale také Vás i Vaše rodiče.

Za tým všech zaměstnanců Šárka Králová, ředitelka MŠ


 

STRÁNKA MŠ NA FACEBOOKU

Vážení rodiče, naše mateřská škola má vlastní oficiální stránku na Facebooku. Průběžně na ni jsou přidávány informace, týkající se akcí a chodu MŠ. Stránku si můžete přidat do oblíbených tlačítkem „Tohle se mi líbí“ a pak budete vždy upozorněni na přidání nové aktuality. Věříme, že po vzoru jiných škol, organizací, úřadů a měst se tímto krokem zlepší vzájemná komunikace mezi mateřskou školou, učiteli a rodiči.

facebook.com/mslechowiczova